domiem.pl

domiem.pl

Nauka jezykow – cele nauki

Nauka jezykow - cele nauki

Sibenik znajduje się w środkowej części wschodniego wybrzeża Adriatyku w chronionym naturalnym porcie. Jest on umieszczony w malowniczej zatoce, gdzie rzeka Krka wpada do Adriatyku. Rzece Krka jest jedną z najpiękniejszych rzek w Chorwacji. Park Narodowy Krka jest znany z wielu wodospadów, flory, fauny i historycznych i archeologicznych.shinysyl.com – blog lifestylowy Poza Parku Narodowego Krka, Park Narodowy Kornati znajduje się także w pobliżu Šibenik. Archipelag Kornati położony jest na zachód od Šibenik. Składa się z 150 wysp na obszarze morskim około 320 mA, który sprawia, że najgęstsze archipelag na Morzu śródziemnym.

Sibenik to najstarsze miasto założone przez ludzi, chorwackich na wybrzeżu Adriatyku. Po raz pierwszy został wymieniony w dokumencie króla Petar Kresimir IV w 1066 roku To dlatego Šibenik jest również nazywany „miastem Kresimir za”.

Miasto Sibenik ma wiele kulturalnych i historycznych zabytków i jeden, który szczególnie wyróżnia się katedra św Jakuba. Katedra jest największym i najcenniejszym obiektem dziedzictwa architektonicznego Sibenik. To wyróżnia się swym pięknem, renmak.pl – bhp Wrocław wzornictwa i cech stylistycznych i stanowi unikalny zabytek architektury sakralnej, które zostało wpisane na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO w 2000 roku.

Sibenik to połączenie starej części, z wąskimi uliczkami i nowej części z nowoczesną architekturą. Jest to miasto kultury ze względu na jego brukowanymi ulic, placów i domów. Ulice są wąskie i kręte z setkami brukowanymi schodami. Stare Miasto jest rdzeń otoczony kamiennymi ścianami i twierdze, które przypominają ludzi przeszłości miasta. Jest on otoczony wieżami świętego Michała, Jana i Subicevac.

Sibenik ma klimat śródziemnomorski, z łagodnymi zimami i wilgotne gorące, suche lata. Zimy są zimne ze względu na silne wiatry. średnia roczna temperatura wynosi 15,7 Â ° C. Ma około 2570 godzin słonecznych rocznie i około 886 litrów deszczu na metr kwadratowy w ciągu jednego roku. śnieg pada bardzo rzadko. Temperatura latem wynosi średnio między 28 a ° C i 34A ° C, natomiast temperatura wody wynosi od 22A ° C do 25A ° C.

Pisząc o chorwackich miast i chorwackim pięknej przyrody, zawsze staram się być pouczające i ciągle nadzieję, że niektórzy z czytelników zdecyduje się sprawdzić dla siebie i spędzić wspaniałe wakacje w Chorwacji.

Wpis zawdzięczamy www.iq.pl/oferta/administracja-i-backup/