domiem.pl

domiem.pl

Jaki jezyk jest najtrudniejszy na swiecie

Jaki jezyk jest najtrudniejszy na swiecie

Jest to ulubione pytanie w nauce języków obcych: jaki język jest najtrudniejszy na świecie?

Językoznawcy uważają, że nie ma jednej odpowiedzi; to wszystko zależy od języka ojczystego i wielu innych czynników.

Ale neurolodzy są gotowi dyskutować: ich zdaniem, najtrudniejszy z tych języków, które z trudem dostrzega mózg nawet native speakera. Na przykład: chiński, arabski i japoński. Na przykład w Japonii szkolny trwa od 12 lat, połowa tego czasu jest przydzielona tylko dwa obiekty: języka ojczystego i matematyki.

Jaki jezyk jest najtrudniejszy na swiecie

Nawet w wieku przedszkolnym z japońskich dzieci przeprowadzenia działań rozwojowych, trenować swoją pamięć. Aby zdać maturę, muszą nauczyć się około 1850 znaków, i zrozumieć notatkę, opublikowanego w gazecie – około 3000.

Według danych Amerykańskiego Instytutu służbie dyplomatycznej w Departamencie Stanu, najtrudniejsze języki japoński, arabski i chiński. Węgierski, estoński i fińskim są również jednymi z najbardziej skomplikowanych języków, ponieważ zawierają dużą liczbę przypadków. Język chiński został zawarty w liście z kilku powodów. Po pierwsze, wykorzystanie starożytnych i skomplikowanych hieroglifów. Te słowa są oznaczone symbolami zakaz fonetycznych, które nie pozwala zrozumieć, jak te słowa są wymawiane. To nie ułatwia system tonów Chińczyków, ponieważ istnieją 4 tony w tym języku. Po drugie, istnieje wielkie numery homofony w nim. Na przykład, słowo Shi jest połączony z 30 różnych morfemami.

Pierwsza trudność języka arabskiego jest sposób pisania. Istnieje wiele liter, w zależności od ich położenia w słowo o 4 różnych pisania. Chociaż samogłoski nas są używane, brzmi kompleks. Ale jeszcze trudniejsze słowa. Osoba, która zdecydowała się uczyć języka arabskiego, nie spełnia znanych słów. Czasownik w języku arabskim być umieszczone w przedniej części orzecznika i uzupełniać jako reguły.
Wpis zawdzięczamy mk-global.com.pl/wycena-sluzebnosci-przesylu